خبرها
گالری بوم - نمایشگاه سه نگاه 30آبان 1393
+
گالری بوم - نمایشگاه سه نگاه 30آبان 1393

چهره‌های شاخص سينما و نقاشی، اولين نمايشگاه هنرمندان زن در گالری بوم را افتتاح كردند.در این نمایشگاه آثار نقاشی سه بانوی نقاش كشورمان بيتا وكيلی، طاهره صمدی طاری و بهار بهبهانی كه در اين سال‌ها موفقيت‌های بزرگ بين‌المللی داشته‌اند با حضور پرشمار مردم و نيز چهره‌های شاخص عصر جمعه در گالری بوم آغاز به كار كرد.
«سه نگاه »، عنوان اين نمايشگاه است كه در آيين گشايش آن محمد سرير، حميد جبلی، رضا كيانيان، مرضيه برومند، عليرضا سميع آذر، محمد علی سجادی، مائده طهماسبی، سامان مقدم، بهزاد شيشه گران، بهنام كامرانی، داوود موسايی، رضا اسماعيل نيا.... حضور داشتند


آرمانشهرهای صمدی
در مصاف با مدرنیته

 پرویز کلانتری

آثار طاهره صمدی طاری را دوست دارم. او صاحب سبک است. در نقاشی‌های وی در این نمایشگاه شاهد یک آرمانشهری هستیم که به مصاف مدرنیته رفته است.
فضاهای مدرن شهرهای به اصطلاح پیشرفته امروز هستند اما در عین حال، مسأله اساسی که در این کارها دیده می‌شود، از خود بیگانگی انسان است.
وی انسان امروزی را که در وضعیتی گیر کرده با یک ساختار، ساخت و پرداز ظریف و دقیق، نشان می‌دهد. چون خود نقاش زن است، شخصیت‌های اصلی نقاشی هایش نیز موقعیت زن را در فضای امروز آرمانشهر، شهر پیشرفته امروز در روند مدرنیته نشان می‌دهد به نحوی که وی نگاهی نقادانه به این مقولات دارد.
از مهمترین موارد در آثار او، پاکیزگی اجرای اوست. نوع رنگ‌آمیزی او با تکنیک و تمیز است. با توجه به ابعاد بزرگ تابلوها، او فضای بزرگی برای کار ندارد. دو لتی (بخش، تکه) بودن تابلو‌ها نیز این امکان را دارد که یک جور بیان زیبایی شناسی مدرن را به بیننده منتقل کند.
از ویژگی آثار صمدی این است که زمانی که نقاشی‌هایش را بدون امضا ببینیم، می‌توانیم بفهمیم که کار، کار اوست
http://iran-newspaper.com/Newspaper/BlockPrint/42601

طاهره صمدی طاری گالری بوم

© 2021 تمام حقوق این سایت متعلق به طاهره صمدی طاری می باشد.
Powered by Raha Web ®